Gratulujeme!

(březen) Soutěž k Mezinárodnímu dni štěstí

Téměř celý březen probíhala contexťácká soutěž k Mezinárodnímu dni štěstí 🍀.
A na koho se usmálo štěstí?
 
1.kategorie (1. stupeň ZŠ)
1. místo Ela Matoušková
2. místo Ema Harantová
3. místo Klára Frontzová
 
2. kategorie (2. stupeň ZŠ)
1. místo Dominika Häuslerová
Moc gratulujeme a děkujeme za krásné zpracování ŠTĚSTÍ.

(14.6.2018) Nádherný příspěvek do Obřího pexesa

V rámci akce, kterou pořádáme od 16.4. do 16.6. – Pokus o národní rekord v kreslení obřího jazykového pexesa, dostáváme od mnohých škol, dospěláků a dětí mnoho krásných obrázků. To, co jsme ale obdrželi od paní učitelky Mgr. Pavly Poláčkové ze ZŠ Nové Město na Moravě, okr. Žďár nad Sázavou, nás okouzlilo a vykouzlilo nám to mnoho úsměvů na rtech. Paní učitelka se svými žáky vytvořila celkem 165 kartiček pexes v německém, ruském a anglickém jazyce, a to tak, že jednotlivé obrázky již tvořily kompletní sady (povolání, ovoce, zelenina, barvy, čísla a nejsofistikovanější bylo téma „kalendář“, kde každý žák nakreslil jeden měsíc či roční období. Za tuto úžasnou práci, která nám doslova vyrazila dech, jsme se rozhodli paní učitelce poslat jako odměnu zábavnou hru DACHwisser na německé reálie, která byla oceněna rakouským a německým velvyslanectvím.

Děkujeme nejen paní učitelce, ale také všem žákům, kteří se na této akci podíleli.

(11.2.2017) Jsme pyšní na Elišku Přibíkovou

Naše (prozatím bývala studentka NJ) Eliška Přibíková, o které jste mohli číst už níže, a která v roce 2016 vyhrála v mezinárodní soutěži „Sousedé na západě“ v kategorii „Psát a tvořit“ se svým projektem „Na kole po Bádensku-Württembersku“, je už nějakou dobu na pobytu od AFS nedaleko Stuttgartu. A nejen že si to užívá plnými doušky, navazuje mnohá přátelství, ale dokonce se o ní píše v německém plátku. To, že Eliška mohla vyjet do Stuttgartu, je nejen její obrovskou pílí, nadšením a dychtivostí po novém, ale také díky její rodině, která ji obrovsky podporuje a díky AFS, díky níž mohla vyjet. Elí, těšíme se na Tebe 🙂

(23. 12. 2017) VYHODNOCENÍ DACHWISSER SOUTĚŽE

Na konci listopadu jsme do světa vypustili zprávu o narození hry DACHwisser. Zároveň jsme vyhlásili o ní soutěž, která trvala do 22. prosince. Zúčastnit se nebylo nic těžkého, jenom jste museli splnit podmínky soutěže a správně odpovědět na soutěžní otázku. Soutěžní otázka zněla: „Kolik vlastních soutěží pořádala od svého založení Contexta?“ Počet soutěží, které Contexta vypsala do 30. listopadu včetně o hru DACHwisser, jste mohli hledat na našem webu www.contexta.cz. Ze všech správných odpovědí jsme vylosovali náhodně jednoho výherce, kterému jsme hru poslali. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se do soutěže zapojili. Zároveň gratulujeme paní Janě Bílé, která hru DACHwisser vyhrála.

(14. 11. 2017) VYHODNOCENÍ HALLOWEENSKÉHO PŘÍBĚHU

Na oslavu Halloweena jsme uspořádali soutěž o nejlepší halloweenský příběh . Do konce října jste mohli zasílat své příběhy, které se týkaly Halloweenu. Za příběhy, které dorazily moc děkujeme . Vítězem však může být jeden a tím je Základní škola Nýrsko, Komenského. Halloweenský balíček poputuje tedy až na Šumavu . Všem, kteří zaslali své příběhy ještě jednou děkujeme . Dále bychom chtěli připomenout, že na facebook můžete psát své nápady a přání na jarní soutěž, kterou budeme pořádat .

(12.11.2017) SOUTĚŽ O „NEJORIGINÁLNĚJŠÍ JAZYKOVÝ PLAKÁT“ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Další soutěž Contexty zná své vítěze! Do 3. listopadu měli žáci základních a středních škol, ale tentokrát také dospělí, možnost vytvářet jazykové plakáty. Výběr těch nejlepších nebyl vůbec jednoduchý, protože plakátů se sešlo opravdu mnoho, a navíc byly všechny opravdu zdařilé! Soutěž, jejímž partnerem je Město Litoměřice, na plné čáře tentokrát ovládli žáci ze ZŠ Masarykova v Litoměřicích, pod vedením paní učitelky Mgr. Kláry Filipové a dále také němčináři doslova převálcovali jiné jazyky! Výherci budou kontaktováni ohledně slavnostního předání diplomů a cen do 24.listopadu. VÝHERCŮM SRDEČNĚ GRATULUJEME a všem zúčastněným děkujeme za krásné příspěvky, které nás potěšily!

Dále nezapomeňte, že nám stále můžete psát svá přání na JARNÍ CONTEXŤÁČSKOU SOUTĚŽ. Jaké téma by se Vám líbilo? Co byste chtěli tvořit? Pokud jste si v něčem jisti v kramflecích, neváhejte nám napsat, budete mít výhodu do jarní soutěže!

Fotky z předávání ocenění na webu města Litoměřice

A kdo tentokrát zvítězil?

I. kategorie (1. stupeň ZŠ) – v této kategorii jsme se rozhodli udělit dvě druhá místa
1.místo: Jáchym Plánička a Karolína Gybasová (plakát: Mein Tag)
2.místo: Johana Palcová (plakát: Meeregrund)
2.místo: Josefína Kumstátová (plakát: Kleidung)
3.místo: Ondřej Stehlík (plakát: Ökologie)

II.kategorie (2.stupeň ZŠ a víceletých gymnázií) – i v této kategorii jsme se rozhodli udělit dvě druhá místa)
1.místo: Karolína Kynzlová, Jessica Kabelková (plakát: Sport)
2.místo: Tomáš Kučera (plakát: Abeceda)
2.místo: Vojtěch Mazanec, Tereza Vaňková (plakát: Mein Körper)
3.místo: Marie Chrudimská (plakát: Meine Familie)

III. kategorie (SŠ a gymnázia)
Doufáme, že se příště zúčastníte 🙂 🙂

IV.kategorie (dospělí)
Vítěz: Josef Zronek  (plakát: Strafverfahren)

(16.12.2016) VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ JAZYKOVÝ KOMIKS

Soutěž o nejoriginálnější jazykový komiks zná své vítěze! Ti byli i se svými rodiči a kamarády pozváni na slavnostní vyhodnocení a předání diplomů a cen do Kávovny v Litoměřicích.Z celkového počtu 42 komiksů neměla porota vůbec jednoduché vybírání. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích.  Pořadí bylo následující:

Kategorie I. (1. stupeň ZŠ):
1. místo: Jarda Seifert; 2. místo: Vojta Pokorný; 3. místo: Míša Přibíková; maminka: Naďa Seifertová

Kategorie II. (2. stupeň ZŠ a příslušný stupeň gymnázií):
1. místo: Zuzka Matysová; 2. místo: Bára Mrvová; 3. místo: Kuba Březina; maminka: Blanka Matysová

Kategorie III. (SŠ a gymnázia):
1. místo: Eliška Přibíková; 2. místo: Terka Piskláková; maminka: Lucie Malyjurek

Na fotky všech oceněných komiksů se můžete podívat na našem facebooku určitě to stojí za to! 🙂

Vítězové byli odměněni vstupenkami do kina, knihami a dalšími materiály.
Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na účast v dalších soutěžích! 🙂  🙂

(14.4.2016) CELOREPUBLIKOVÝ ÚSPĚCH ELIŠKY PŘIBÍKOVÉ A TEREZY PISKLÁKOVÉ

V celorepublikové soutěži „Sousedé na západě“, kterou vypisoval Tandem, obsadily studentky Contexty Eliška Přibíková i Tereza Piskláková 1. místo, a to z celkového počtu 290 zaslaných projektů! Eliška Příbíková zvítězila v oblasti „Psát a tvořit“ v I. kategorii, ve 2. vypsaném projektu: „Na kole po Bádensku-Württembersku“. Svůj projekt nazvala jako „Čtyři kamarádi na kolech“, který úžasně zpracovala jako deskovou hru s kvízovými otázkami a precizně zpracovaným cestovním deníkem. Tereza Piskláková zvítězila v oblasti „Umělecká tvorba“ ve 2. vypsaném projektu: „Nové pohledy“. Svůj projekt pojala jako kalendář – koláž 12 nejzajímavějších měst a míst Bádenska-Württemberska, přičemž ke každému měsíci a městu vytvořila ještě didakticko-metodické cvičení pro žáky, kteří se učí němčinu nebo češtinu jako cizí jazyk. Pod vedením Mgr. Lucie Čechové se umístil i třetí projekt, který byl zaslán do soutěže, a to projekt v oblasti „Psát a tvořit“ v I. kategorii, ve 4. vypsaném projektu: „Vizitka Bádenska-Württemberska“, kde žáci ve složení: Nikol Zárubová, Filip Dianiška, Ninjin Altantamir (ZŠ Lingua Universal) vytvořili vizitku Bádenska-Württemberska, kterou jsme pojali jako oblíbenou hru kvarteto, kde hráči hledají karty z oblasti jídla, zvyků, měst, osobností, průmyslu, ad. VŠEM VÍTĚZŮM PATŘÍ OBROVSKÁ GRATULACE! 🙂 🙂 🙂

(28.3.2016) Vyhodnocení soutěže „Jazykové pexeso“

Contexta – jazyková škola vypsala soutěž pro všechny žáky základní škol a víceletých gymnázií z města Litoměřice soutěž „Jazykové pexeso“. Žáci měli za úkol vytvořit originální jazykové pexeso. Pexes se sešlo opravdu mnoho a porota neměla vůbec lehké rozhodování. V I. kategorii byli oceněni: 1. místo: Vojtěch Pokorný (+ cena pro rodiče: Radka Pokorná) 2. místo: Jaroslav Seifert 3. místo Lucie Murdžáková Ve II. kategorii byly oceněny: 1. místo: Anežka Malá (+ cena pro vyučující: Petra Kaprová – 8. ZŠ), 2. místo: Zuzana Matysová 3. místo: Klára Vyvialová Porota se rozhodla v I. kategorii udělit i dvě zvláštní ocenění, a to: Cena za kreativitu: Kryštof Dvořák, Cena za jazyk: Kateřina Procházková. Všechny oceněné zveme společně s rodiči a vyučujícími na slavnostní vyhodnocení, které se bude konat dne 5. dubna 2016 v 18.00 v Contextě – jazykové škole. Všem zúčastněným moc děkujeme za krásná pexesa a za účast. Vyhodnocení si můžete stáhnout zde. Pokud se chcete podívat na vítězná pexesa, navštivte náš facebook

(23.2.2016) Zvláštní ocenění za kreativní kalendář 2016

Toto ocenění putuje do Litoměřic, a to dvojici ve složení Adélka Lišková a Anička Lišková (4. třída, ZŠ). Celorepublikovou soutěž „Kreativní kalendář 2016“ pořádal Spolek germanistů a učitelů NJ v ČR (SGUN). Soutěžním úkolem bylo vytvořit německý kalendář na rok 2016, který by byl zpracován nejen výtvarně, ale především jazykově, a to se holkám z naší jazykovky velmi povedlo. Své obrázky doplnily nejen o krátké větičky a texty, ale také o hezké křížovky. Na příklad stránky z kalendáře se můžete podívat na našem fb: facebook.com/contexta.cz

Webové stránky spravuje spol. HN Consulting Brno s. r. o.

Close Menu